Комунальний заклад «Чугуївська гімназія № 4» Чугуївської міської ради Харківської області

 

Адреса: м. Чугуїв, вул. Зароженська, 14

Тел.: (05746) 2-45-20

Е-mail: chuguev_zosh4@ukr.net

Офіційний сайт: http://chuguiv-school4.edu.kh.ua/

Рік заснування 1871 – земське училище для хлопців при Свято-Миколаївському храмі.

1917 – відкриття чотирирічної школи.

Директор Бондар Людмила Іванівна, освіта вища, за фахом вчитель математики, має вищу кваліфікаційну категорію, звання «Старший учитель». Нагороджена нагрудними знаками «Відмінник освіти України», «Василь Сухомлинський».

Заклад очолює з 2001 року.

Контингент учнів У 2021/2022 н.р. навчається 149 учнів, з них учнів 1-4 класів – 61 чол., 5-9 класів – 87 учнів. Випускників 9 класу – 17 учнів.
 

Мова навчання

Профільне навчання

Українська, російська.

Освітній процес здійснюється за допрофільною підготовкою: 8 та 9 класи (34 учні, поглиблення вивчення української мови).

У 2021/2022 навчальному році організовано інклюзивне навчання у 2 класі для 1-ї учениці, у 6 класі для 1-го учня, у 8 класі для 1-го учня.

Педагогічний колектив Педагогічний колектив нараховує 16 педагогів, з них 16 мають вищу освіту. Вищу кваліфікаційну категорію мають 7 чол., I кваліфікаційну категорію – 2 чол., II кваліфікаційну категорію – 4 чол., категорію “спеціаліст” – 3 чол.
 

Забезпечення харчуванням

Гарячим безкоштовним харчуванням забезпечено 52 % учнів школи, з них: 61 учень початкових класів (100%) та учні пільгових категорій (2 дитини-сироти, 1 дитина позбавлена батьківського піклування, 17 дітей, батьки яких є учасником бойових дій у зоні АТО, 3 дитини-інваліда, 6 дітей з сімей, яким призначено допомогу як малозабезпеченим сім’ям). За рахунок батьківської плати харчується 72 учні.
Творчий потенціал Педагогічний колектив працює над проблемою «Формування ключових компетентностей учнів шляхом впровадження особистісно-орієнтованої моделі освіти в умовах реалізації. Концепції нової української школи».

Два вчителя закладу очолюють професійні спільноти.

Римар С.А. – вчителів початкових класів;

Чупрін В.П. – вчителів біології, хімії та основ здоров’я.

2020 рік – вчителі закладу взяли участь у міському та обласному етапах Фестивалю «Добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують». За підсумками обласного етапу дві колективні роботи відзначені дипломами. I ступеня – робота «Поєднання медійних засобів та стратегії розвитку критичного мислення на уроках української мови при роботі з текстом» (Нестеренко О., Римар С.), III ступеня – робота «Медіаосвітні засоби та практична діяльність як фактори розвитку патріотичних почуттів молодших школярів» (вч. початкових класів Римар С., Копніна Л.).

2021 рік – вчителі закладу взяли участь у міському та обласному етапах Фестивалю “Добрих практик” освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують». За підсумками обласного етапу дві колективні роботи відзначені дипломами: І ступеня – робота «Сервіс Zoom та дистанційне навчання: як ефективно та просто вивчити тему «Лексикологія» на прикладі медіатекстів» (Нестеренко О., Римар С.); ІІІ ступеня – робота «Ігрова діяльність як освітня технологія навчання першокласників НУШ в умовах змішаного та дистанційного навчання» (Копніна Л., Лапко Л.)

У 2018 році була надана ліцензія на освітню діяльність (Розпорядження Харківської обласної державної адміністрації від 02.02.2018 № 78).

 Гурткова робота У закладі працює гурток від Центру туризму і краєзнавства «Пішохідний туризм».
Підвіз учнів та вчителів     –
Матеріально-технічне забезпечення До послуг учнів 9 навчальних кабінетів, з них:

один комп’ютерний клас (10+1), обладнаний інтерактивним мультимедійним комплексом;

чотири класи початкової школи обладнані інтерактивним мультимедійним комплексами;

дві навчальні кабінети оснащені мультимедійними проекторами; 4 – телевізорами;

у чотирьох навчальних кабінетах робочі місця вчителя обладнанні ноутбуками, у трьох – багатофункціональними пристроями.

обладнані спортивні та тренажерними майданчиками, їдальня.

бібліотечний фонд налічує 5 958 примірників художньої та навчальної літератури.

 Досягнення вихованців Щорічно учні школи є учасниками міських олімпіад з базових дисциплін, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, Міжнародних і Всеукраїнських інтерактивних інтелектуальних змагань, міських та обласних творчих конкурсів.

У 2020/2021 році учениця 9 класу Семенова В. отримувала стипендію Кабінету Міністрів України як переможниця ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури.

У ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад учні закладу вибороли призові місця:

учениця 9 класу Семенова В. – І місце з української мови та літератури (вч. Нестеренко О.В.);

учениця 8 класу Правицька К. – ІІІ місце з української мови та літератури (вч. Нестеренко О.В.);

учениця 9 класу Дудіна А. – ІІ місце з фізики (вч. Моргун Л.В.).

Учні гімназії беруть активну участь у конкурсах (турнірах, фестивалях).

У міському етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка переможницями стали учениця 9 класу Семенова В. та учениця 8 класу Правицька К. (вч. Нестеренко О.В.)

В обласній звітній конференції «Люби і знай свій рідний край» перемогу отримали:

– колектив  учнів 3 класу під керівництвом Горячої Е.Н. з роботою «Цей (не)звичайний чай»;

– учениця 9 класу Семенової В. під керівництвом Чупрін В.П. з роботою «Специфіка народної  медицини мікрорайону Зачуговка».

У міському етапі обласного Фестивалю дитячої художньої творчості «Таланти третього тисячоліття» взяли участь 2 учениці у двох номінаціях, які стали переможцями та взяли участь в обласному етапі: учениця 2 класу Борисова Д. (керівник Борисова Л.В.) у номінації «Образотворче мистецтво», учениця 6 класу Титок С.  у номінації «Вокал».

Учні гімназії – щорічні призери міських та обласних спортивних змагань.

У міських змаганнях із настільного тенісу команда закладу посіла ІІІ місце. Взагалі 12 учнів вибороли особисті призові місця в міських змаганнях із спортивного орієнтування, техніки пішохідного туризму, настільного тенісу.

Учні школи: Шишков М., Халтигіна Р. (8 кл.),  Халін Д. (9 кл.) увійшли до складу міської команди, яка в обласних змаганнях з техніки пішохідного туризму серед учнівської молоді «Великі надії – 2020» посіла І місце.

Участь у проектах З 2020 року заклад є учасником освітнього проєкту регіонального рівня «Моніторинг у сфері освіти Харківської області в умовах розбудови сучасної української школи».