План роботи Управління освіти Чугуївської міської ради на 2020 рік
Основні завдання Управління освіти Чугуївської міської ради, навчальних закладів міста Чугуєва на 2020 рік:
- Забезпечення доступної та якісної освіти через розвиток мережі навчальних закладів відповідно до вимог суспільства, запитів особистості, потреб держави й міста.
- Забезпечення впровадження нового Державного стандарту початкової освіти.
- Створення оптимальних умов для забезпечення неперервної освіти педагогічних працівників системи дошкільної та загальної середньої освіти міста.
- Спрямування діяльності управління освіти, методичних служб усіх рівнів на підвищення рівня природничо-математичної освіти та якості уроку як основної форми навчально-виховного процесу.
- Реалізація принципу безперервності між допрофільною підготовкою учнів основної школи та профільним навчанням у старшій школі.
- Підвищення якості допрофільного та профільного навчання з орієнтацією на продовження навчання у вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації.
- Удосконалення системи підготовки учнів загальноосвітніх навчальних закладів до зовнішнього незалежного оцінювання.
- Професійна орієнтація учнів 8-11-х класів з урахуванням потреб місцевого ринку праці.
- Посилення методичної роботи з педагогічними працівниками дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів щодо організації роботи з дітьми 5-річного віку.
- Розвиток мережі інклюзивних класів у закладах загальної середньої освіти, інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти, створенню інклюзивно-ресурсних центрів, медіатек, ресурсних кімнат. Запровадження інклюзивного навчання у заклади позашкільної освіти.
- Підготовка педагогічних працівників до роботи в умовах інклюзивної освіти.
- Забезпечення якісної підготовки учнів до інтелектуальних, спортивних та творчих змагань обласного рівня.
- Забезпечення архітектурної доступності до будівель навчальних закладів для маломобільних груп населення.
- Покращення матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів.
- Удосконалення системи моніторингових досліджень якості освіти на локальному рівні.
- Запровадження новітніх інформаційних технологій у навчальний процес, системи тестового оцінювання знань.
- Формування STEM – орієнтованого освітнього простору
- Зменшення завантаженості дошкільних навчальних закладів (чисельності дітей у розрахунку на 100 місць).
- Підвищення рівня охоплення позашкільною освітою.
- Формування здоров’язбережувальної компетентності педагогів, учнів та їх батьків, посилення патріотичного виховання, збагачення духовного потенціалу учнівської молоді, подальший розвиток фізичної культури і спорту.
- Формування дієвого кадрового резерву на керівні посади в системі освіти міста та надання науково-методичної допомоги новопризначеним керівникам дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, молодим педагогам. Створення та функціонування дієвих шкіл молодого вчителя у кожному навчальному закладі.
- Удосконалення діяльності психологічної служби міста через урізноманітнення форм психологічного супроводу впровадження нових Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти.
- Забезпечення реалізації заходів, спрямованих на формування у дітей та молоді національно-культурної ідентичності, національно-патріотичного світогляду, збереження та розвиток духовно-моральних цінностей українського народу, толерантного ставлення до інших культур і народів.