Чугуївський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 1 Чугуївської міської ради Харківської області

Чугуївський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №2 Чугуївської міської ради Харківської області

Чугуївський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 3 Чугуївської міської ради Харківської області

Чугуївський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 4 Чугуївської міської ради Харківської області

Чугуївський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 8 Чугуївської міської ради Харківської області

Чугуївський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 12 комбінованого типу Чугуївської міської ради Харківської області

Дошкільний навчальний заклад(ясла-садок) «Веселочка» при військовій частині А 0501

 

Режим роботи дошкільних навчальних закладів м. Чугуєва,

підпорядкованих управлінню освіти Чугуївської міської ради

  Назва навчального закладу     Режим роботи ДНЗ (9 годин)        Чергова група (10,5 годин)   
 1  Чугуївський ДНЗ № 1 7.30 – 16.30  7.15 – 17.45
 2  Чугуївський ДНЗ № 3 7.30 – 16.30 7.00-17.30
 3  Чугуївський ДНЗ № 4 7.30 – 16.30 6.50-17.15
 4  Дошкільний підрозділ Чугуївського НВК № 6 7.30 – 16.30  чергової групи немає
 5  Чугуївський ДНЗ № 8 7.30 – 16.30  7.15-17.45
 6  Чугуївський ДНЗ № 12 7.30 – 16.30     7.00-17.30
 7  Чугуївський ДНЗ № 2 7.30-16.30  чергової групи немає

У місті функціонує 9 дошкільних навчальних закладів, 7 – ДНЗ, 2 – НВК, з яких 8 закладів комунальної та 1 заклад державної власності (Міністерство оборони України), які відвідують 1190 дітей.

Протягом останніх років пріоритетним напрямком роботи закладів дошкільної освіти залишається фізичне виховання. Дошкільні заклади міста розробили та впроваджують в свою діяльність “Систему роботи з фізичного виховання в закладах дошкільної освіти м. Чугуєва”.

Не залишається без уваги і  освіта для дітей з особливими освітніми потребами. В цьому році 14 дітей з особливими потребами набувають дошкільну освіту в 5 закладах дошкільної освіти. На сьогодні функціонує 8 інклюзивних груп:

  • Чугуївський ДНЗ (ясла-садку) №12 комбінованого типу функціонує 1 спеціальна логопедична група, у якій  здобувають дошкільну освіту 16 дітей  з порушенням мови, та 3 інклюзивні групи, які відвідують 8 дітей з особливими потребами.
  • Чугуївський ДНЗ (ясла-садку) №1  функціонує 1 інклюзивна група, яку відвідують 2 дитини.
  • Чугуївський ДНЗ (ясла-садку) №3  функціонує 2 інклюзивні групи, які відвідують 2 дитини.
  • Чугуївський ДНЗ (ясла-садку) №4  функціонує 1 інклюзивна група, яку відвідує 1 дитина.
  • Чугуївський ДНЗ (ясла-садку) №8  функціонує 1 інклюзивна група, яку відвідує 1 дитина.

Кожен рік проводиться облік дошкільного населення від 0 до 6 років, за результатами обліку цього року  в місті мешкають 1875 дітей.

Охоплення дошкільною освітою дітей віком від 3 до 6 років, які відвідують ЗДО та перебувають в них на соціально-педагогічному патронаті складає  99%. Охоплення дошкільною освітою  усіма формами  (групи короткотривалого перебування, група підготовки дітей до школи при ЗОШ) становить 100%,  охоплення дітей 5-річного віку різними формами (ДНЗ, групи СПП, група при ЗОШ № 4) – 100%.

Проблема влаштування дитини до ЗДО відсутня.

Враховуючи сучасні тенденції у розвитку освіти, великого значення набуває поширення інноваційних процесів у навчальному закладі. Одним із дієвих засобів упровадження  інновацій є участь навчальних закладів у різноманітних освітніх проектах.

Чугуївський ДНЗ (ясла-садок) № 12 комбінованого типу, як заклад, що давно та плідно співпрацює з ЮНІСЕФ та з Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” приймає участь в освітньму проекті “Садочок – простір, дружній до дитини”, має практичний досвід роботи з особливими дітьми. Треніром – консультантом проекту е завідувач закладом Климчук Ірина Петрівна.

В спільному проекті з  Компанією  LEGO Foundation  “Сприяння освіті в дошкільних навчальних закладах засобами конструктора ЛЕГО»  приймає участь Чугуївський ДНЗ (ясла-садок) №8,  а з цього року заклад став повноправним портнером цього проекту. На базі закладу проводяться навчальні семінари для нових учасників проекту.

Керівники двох дошкільних закладів активно працюють членами громадських організацій дошкільників: в регіональній обласній раді завідувачів дошкільних навчальних закладів – Климчук І.П., завідувач Чугуївським ДНЗ №12 комбінованого типу, у Всеукраїнській асоціації працівників дошкільної освіти – Шуліко Олена Олександрівна, завідувач Чугуївським ДНЗ №8.

З метою забезпечення умов для повноцінного розвитку дітей, формування їх життєвої компетентності ДНЗ організовували навчально-виховний процес за пріоритетними напрямками діяльності:

–  фізкультурно-оздоровчий            –   ДНЗ № 12;

–  гуманітарний                                 –   ДНЗ № 1,4, 3, НВК № ;

–  художньо-естетичного напряму  –  ДНЗ № 8;

– еколого-природничий                    –  ДНЗ  № 2, «Веселочка».

У ДНЗ міста систематично ведеться робота з обдарованими дітьми, спрямована на розвиток інтелектуальних, образотворчих, музичних, танцювальних, театральних здібностей через гуртки, що охоплюють 100% дітей старшого дошкільного віку та  організовуються за напрямками:

  • танцювальний (ДНЗ №3, №4, «Веселочка», ДНЗ №12);
  • художнього-театральний (ДНЗ №1, «Веселочка», ДНЗ №8, НВК № 6, ДНЗ №12 );
  • інтелектуальний (ДНЗ №3 №8, НВК № 6);
  • іноземна мова (ДНЗ №8).