Чугуївський навчально-виховний комплекс № 5 Чугуївської міської ради Харківської області

 

Адреса:  63503, Харківська обл., м. Чугуїв, площа Уланська, 1
Директор – Бражник Валентина Василівна
тел. 2-20-81; 2-27-73; e-mail: chuguev.gimnasia5@gmail.com
Офіційний сайт – http://chuguiv-gymnasium5.edu.kh.ua/

 

Рік заснування 1946.
Директор школи Бражник Валентина Василівна, освіта вища, за фахом учитель фізики і математики середньої школи, має вищу кваліфікаційну категорію та звання «учитель-методист». Нагороджена почесним знаком «Відмінник освіти України», ювілейною медаллю «Двадцять років незалежності України». Заклад очолює з 1985 року.
Контингент учнів У 2016/2017 навчальному році в гімназії навчається 515 учнів, з них учнів 1-4 класів –198 чол., 5-9 класів –269 учнів, 10-11 класів –48 учнів.  Випускників 9 класів –  65 учнів.

Випускників 11 класів – 23 учнів, з них: претенденти на нагородження золотою медаллю 1 учениця. Приймали участь у ЗНО 43 учні 11 класів.

Мова навчання Українська.
Профільне навчання Навчально-виховний процес здійснюється за економічним профілем – 48 учнів .
Педагогічний колектив Педагогічний колектив нараховує 41 педагога, з них 40 чол. мають вищу освіту, 1 чол. – середню спеціальну. Вищу кваліфікаційну категорію мають 12 чол., І кваліфікаційну категорію – 15 чол., ІІ кваліфікаційну категорію – 5 чол., категорію „Спеціаліст” – 9 чол., 6 учителів-методистів, 3 учителі мають звання «Старший учитель».
Забезпечення харчуванням Гарячим безкоштовним харчуванням на 100% (203 учнів) забезпечено учнів початкових класів та дітей пільгових категорій (1 дитина, позбавлена батьківського піклування, 9 дітей із малозабезпечених сімей). За рахунок батьківської плати харчується 262 учня.
Творчий потенціал Педагогічний колектив працює над проблемою «Зростання професійного рівня педагогів з метою вдосконалення навчально-виховного процесу в умовах впровадження Державного стандарту початкової, базової і повної середньої освіти».

У конкурсі «Учитель року» брав участь 1 учитель, з них: у 2013/2014 навчальному році – Гречина І.С.

На міському рівні ХХІ виставки-презентації педагогічних ідей і технологій перемогли три роботи учителів гімназії (Рябової Н.Є. – диплом І ступеня, Заховаєвої О.М. – ІІ ступеня, Моценко Т.В. – диплом ІІІ ступеня).

Учитель хореографії Бабенко Н.І. перемогла у міському конкурсі професійної майстерності «Людина року» в номінації «Працівник освіти».

Гурткова робота У 2014/2015 навчальному році в гімназії працюють вокальний гурток «Джерело» (керівник Ганзенко В.Д.), хореографічний гурток «Капельки» (керівник Бабенко Н.І., Бабенко Є.С.), військово-патріотичний гурток «Пошук» (керівник Пугачова Г.П.),. Всього в цих гуртках задіяно 186 учнів гімназії. Також на базі навчального закладу працюють секції дитячо-юнацької спортивної школи (баскетбол), центру туризму та краєзнавства («Спортивний туризм»). 100% учнів гімназії охоплені позашкільною освітою, 112 учнів гімназії відвідують 2 і більше гуртка або секції.
Підвіз учнів та вчителів Підвозу до гімназії учні та вчителі не потребують.
Матеріально-технічне забезпечення До послуг учнів 28 навчальних кабінетів, 2 комп’ютерних класи (21 ПК), спортивна зала, хореографічний клас, гімнастичний та футбольний майданчики, їдальня.

Бібліотечний фонд налічує – 31237 примірників художньої та навчальної літератури.

Досягнення вихованців Щорічно учні школи приймають участь у міських олімпіадах з базових дисциплін, виборюють призові місця.

У 2013/2014 навчальному році учні гімназії брали участь у 17 предметних олімпіадах, у турнірах, конкурсах ораторського мистецтва, імені Петра Яцика, імені Тараса Шевченка. Всього у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад взяло участь 112 учнів, 35 учнів стали переможцями: 5 учнів вибороли І місце, 14 – ІІ, 16 – ІІІ.

Переможцями І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України стали Трунова Карина (11-А клас) та Гречко Анна (11-А клас). Вони брали участь у ІІ обласному етапі, де Трунова Карина посіла ІІІ місце, а Гречко    Анна – І та посіла ІІ місце у Всеукраїнському етапі Малої Академії наук України в секції “Кліматологія і метеорологія” з науково-дослідницькою роботою «Вплив погодно-кліматичних умов на врожайність провідних сільськогосподарських культур на прикладі Чугуївського району Харківської області».

124 учні 2–9-х класів брали участь у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», 46 – у Міжнародному природничому конкурсі «Колосок», 8 учнів – у конкурсі «Лелека», 99 учнів – у Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник». Учні гімназії брали участь у турнірі з економіки, який проходив у Харківському національному педагогічному університеті, де команда Чугуївської гімназії №5 була кращою і виборола почесне звання «Ерудити». Команда Чугуївської гімназії №5 стала переможцем у турнірі юних журналістів у складі капітана команди Гордійчук Вікторії (10 клас) та учасників: Васильченко Владислави (11-Б клас), Наумова Олексія (11-А клас), Будянського Олексія (11-А клас), Синявського Кирила (10 клас) та виборола (ІІІ місце в обласному етапі). Високий результат показали учні у ІІ етапі Міжнародного мовно–літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г. Шевченка (переможці міського етапу Нікіта Софія, Бессараб Марія, Демченко Ольга, Волобуєва Ганна, Каліновська Лілія).Поволокіна Софія, учениця 3-А класу, зайняла І місце у Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. Петра Яцика, посіла ІІІ місце в обласному етапі та перейшла до ІV республіканського етапу.

У відкритому конкурсі читців, присвяченому 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка, перші місця у середній та старшій віковій категорії вибороли учениці Чугуївської гімназії №5 Бакадорова Анна (8-А клас) та Логвінова Дарина (11-А клас), які показали високий художній рівень виконавчої майстерності та сценічної культури.

Шарига Олеся, Фєдосєєва Аліна і Шматько Микита (3-А клас) перемогли в міському етапі 17-го Харківського обласного творчого фестивалю «Весняні дзвіночки»; Рябцева Анастасія (10-А клас) отримала диплом І ступеня в міському етапі та ІІІ ступеня в обласному конкурсі «Територія пригод»; Рєпа Владислава (5-А клас) перемогла у відкритому обласному фестивалі-конкурсі дитячої творчості «Харків – місто добрих надій», присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка; творча група учнів в 2013 році отримали І місце в конкурсі проектів «Голос молоді у розвитку громади» із соціальним роликом «Тобі обирати жити чи помирати!»; команда юних ерудитів виборола ІІ місце в міських інтелектуальних іграх.

Учні гімназії брали участь у міських заходах: у фестивалі дружин юних пожежних шкільна команда посіла ІV місце, міському туристичному зльоті – ІІІ місце другий рік поспіль, під керівництвом учителів фізичної культури Колісника К.А. та Чоломбитька Д.С. команда гімназії посіла ІІІ місце у міських змаганнях з футболу «Шкіряний м’яч», легкоатлетичних змаганнях, присвячених Дню Фізкультури і спорту (І місце), міських змаганнях «Старти надій» (ІІ місце), з шахів і шашок (ІІІ місце).

У 2013/2014 навчальному році учень 8-Б класу Побєда Володимир став переможцем Чемпіонату України з кікбоксингу і тайського боксу, учень 9-А класу Лиманський Богдан став переможцем Чемпіонатів Харківської області, України, відкритого кубку Харківської області з цього виду спорту, учень 9-Б класу Пархоменко Юрій у складі футбольної команди «Восток» виграв футбольний турнір «Перша столиця» і Першість України з футболу. Радченко Христина (5-Б клас), Ніколаєвич Олександра (5-А клас), Виноградова Дар’я (1-А клас), Штанюк Дар’я (3-А клас), Бессараб Марія і Бессараб Матвій (6-Б клас) перемогли у регіональних, міжнародних турнірах з художньої гімнастики та спортивно-бальних танців.

Педагогічний та учнівський колективи продовжують розвиток краєзнавчої та військово-патріотичної роботи, результатом якої стали перемоги учнів у міському та обласному етапах Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина – Україна» (3 пошукові роботи були нагороджені грамотами та друкованими матеріалами цієї експедиції), а робота учнів 11-Б класу була надрукована в матеріалах обласної військово – патріотичної акції учнівської молоді «Слобожанські дзвони Перемоги», присвяченій 67-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945років.

Честь гімназії м. Чугуєва на обласних і міжнародних конкурсах захищав хореографічний колектив „Крапельки”, який нагороджений дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів, пам’ятними знаками, цінними подарунками (керівники Бабенко Н.І., Бабенко Є.С.). Про високий рівень виконавської майстерності вихованців колективу свідчать неодноразові перемоги на фестивалях і конкурсах різних рівнів, зокрема з 2008 р. постійні лауреати обласного етапу Міжнародного відкритого фестивалю дитячої художньої творчості «Таланти ІІІ тисячоліття»; диплом І ступеню Всеукраїнського фестивалю-конкурсу сучасного сценічного танцю «Зимние сказки» (2010, 2011, 2012, 2013 роки); диплом лауреатів І ступеня обласного фестивалю-конкурсу танцювального мистецтва «Обрати внимание» (2013 рік);диплом І ступеню Всеукраїнського фестивалю танцювального мистецтва «Кубок Візаві (2012, 2013 роки);диплом лауреатів ІІІ ступеня Всеукраїнського фестивалю танцювального мистецтва «Весняні барви» (2013 рік);диплом лауреатів І ступеня Всеукраїнського фестивалю танцювального мистецтва «Квітневі перепляси» (2013 рік);диплом лауреата ІІІ ступеня в номінації «Народний танець» V Міжнародного хореографічного фестивалю-конкурсу «Потоки танца» (2013 рік); диплом золотих призерів ІІ міжнародного фестивалю танцю «Megapolis» (2013 рік), у 2014 році взяли участь у обласному відбірковому турі хореографічних колективів Харківської області ІV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського, а також є постійними учасниками концертних програм до свят у закладі, місті та районі. У липні 2014 року хореографічному колективу «Крапельки» присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив».