Чугуївський навчально – виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №5 Чугуївської міської ради Харківської області»

Директор – Бражник Валентина Василівна

Адреса: 63503, Харківська обл., м. Чугуїв, пл. Уланська 1а

e-mail: chuguev.gimnasia5@gmail.com

Офіційний сайт – http://chuguiv-gymnasium5.edu.kh.ua/

Рік заснування 1946.
Директор школи Бражник Валентина Василівна, освіта вища, за фахом учитель фізики і математики середньої школи, має вищу кваліфікаційну категорію та звання «учитель-методист». Нагороджена почесним знаком «Відмінник освіти України», ювілейною медаллю «Двадцять років незалежності України». Заклад очолює з 1985 року.
Контингент учнів

У 2017/2018 навчальному році в школі навчається 476 учнів, з них учнів 1-4 класів – 190, 5-9 класів – 221 , 10-11 класів –65. Випускників 9 класів – 45 . Випускників 11 класів –27.

Мова навчання Українська
Профільне навчання Профіль української філології,  економічний профіль
Педагогічний колектив Педагогічний колектив нараховує 38 педагогів, з них 37  мають вищу освіту. Вищу кваліфікаційну категорію мають 12  педагогів,     І кваліфікаційну категорію – 12, ІІ кваліфікаційну категорію – 7, категорію «спеціаліст» – 7.
Забезпечення харчуванням Гарячим безкоштовним харчуванням на 100% (239 учнів) забезпечено учнів початкових класів та дітей пільгових категорій на  (13 дітей-сиріт, 3 дітей із сімей вимушених переселенців, 22 учня, батьки яких є учасниками АТО, 13 учнів із малозабезпечених сімей). За рахунок батьківської плати харчується 287 учнів.
Творчий потенціал

Педагогічний колектив працює над темою «Зростання професійного самовдосконалення педагогічних працівників з метою підвищення якості освіти, розвитку талановитих та обдарованих дітей в умовах реформування системи освіти».

Атестація закладу була у 2009 році.

Гурткова робота В школі працює 3 гуртки: вокальний, хореографічний, військово-патріотичний та 4 секції ДЮСШ (волейбол, біатлон, таекван-до і художня гімнастика).
Підвіз учнів та вчителів Підвозу до гімназії учні та вчителі не потребують.
Матеріально-технічне забезпечення

До послуг учнів 30 навчальних кабінетів, 2 комп’ютерних класи  (22 ПК), 1 спортивна зала, кабінет обслуговуючої праці, їдальня, читальна зала, хореографічна зала. Школа має музей історії школи,  92-ї ОМБР.

Бібліотечний фонд налічує – 32777 примірників художньої та навчальної літератури.

Досягнення вихованців

Щорічно учні школи приймають участь у міських олімпіадах з базових дисциплін, конкурсах, турнірах, виборюють призові місця.

У 2016/2017 навчальному році учні гімназії брали участь у 17 предметних олімпіадах, у турнірах, конкурсах ораторського мистецтва, імені Петра Яцика, імені Тараса Шевченка. Всього у  ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад взяло участь 110 учнів, призерами міських олімпіад з базових дисциплін стали 43 учні. З них: 16 учнів посіли перші місця, 14 – другі, 13 – треті.

Переможцями І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України стали Походенко Поліна (11-А клас) та Демченко Ольга (10 клас). Вони брали участь у ІІ обласному етапі, де Походенко Поліна посіла ІІІ місце з тему: «Антикризове управління банком», а Демченко Ольга –  І місце з темою: «Розвиток комунікативних здібностей учнів середньої та старшого шкільного віку через електронні періодичні видання».  У Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика Шлай Софія (3 клас) посіла ІІ місце у ІІ (міському) етапі, Ворожбіт Юля (11 клас) – І місце у ІІ (міському) етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, І місце у ІІІ (обласному) етапі конкурсу імені Петра Яцика та брала участь у ІV (республіканському) етапі.

82 учні 2–9-х класів брали участь у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», 38 – у Міжнародному природничому конкурсі «Колосок», 8 учнів – у конкурсі «Лелека», 15 учнів – у Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня».

Зразковий художній хореографічний колектив «Крапельки» (більше 100 учнів) володарі Гран-прі ХХ Різдвяного фестивалю дитячої творчості “Зимовий сонцеворот”, переможці міського етапу ХХV Харківського обласного творчого фестивалю «Весняні дзвіночки», міського етапу фестивалю дитячої творчості «Таланти Третього тисячоліття» в номінації «Хореографічне мистецтво», Всеукраїнського конкурсу-фестивалю сучасного та сценічного танцю «Квітневі перепляси» Всеукраїнського конкурсу хореографічного мистецтва «Скарби Слобожанщини». Всеукраїнського фестивалю-конкурсу сучасного сценічного танцю «Зимові казки», Міжнародного фестивалю танцю Megapolis Харків-Бєлгород та багатьох-багатьох інших хореографічних конкурсів.

Вихованці вокального гуртка:

Бакадорова Ганна – І місце у 111-му Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Зимове сяйво», лауреат міського етапу ХХV Харківського обласного творчого фестивалю «Весняні дзвіночки»;

Маляр Дар’я – І місце у 111-му Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Зимове сяйво», лауреат міського етапу ХХV Харківського обласного творчого фестивалю «Весняні дзвіночки»;

Шеруда Уляна – І місце у 111-му Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Зимове сяйво», лауреат міського етапу ХХV Харківського обласного творчого фестивалю «Весняні дзвіночки»;

Вокально-театральний колектив «Грайлики» (Сабадош Віолетта, Маляр Дар’я, Турло Ангеліна, Федосєєва Аліна, Шарига Олесія, Шульга Анастасія, Юдіна Поліна, Мацак Марія, Шурдуба Вікторія, Кураксіна Марія, Болюх Анастасія, Кураксін Артем, Храмцов Кирило) – І місце у ІІ обласному святі-фестивалі дитячих фольклорних колективів „Щедрий вечір”, лауреати міського етапу ХХV Харківського обласного творчого фестивалю «Весняні дзвіночки».

Проектна діяльність:

ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі соціальних проектів «Відновлення мого місця проживання», який проводився в рамках проекту ЮНІСЕФ/НАУКМА «Комплексна психосоціальна допомога дітям, підліткам та родинам, що постраждали внаслідок військового конфлікту в Україні» в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Харківській областях;

ІІІ місце у конкурсі міні-проектів “Голос молоді у розвитку громади”.

Спортивні досягнення:

І місце в особисто-командних змаганнях з шахів із шашок – ІV місце;

ІІ місце в міських змаганнях з футболу на приз клубу «Шкіряний м’яч» серед юнаків 2004 р.н.;

ІІ місце в змаганнях з баскетболу серед учнів ЗНЗ м. Чугуєва;

І місце у міських змаганнях з футзалу «Шкільна футзальна ліга України».

В закладі навчаються учні- призери чемпіонатів світу зі змішаних єдиноборств (Римар Ірина), із бальних танців World Master Cup (Бессараб Марія та Матвій), Чемпіонатів України зі спортивного рок-н-ролу (Васильєва Камілла), кікбоксингу (Полянський Микита), таекван-до (Бойко Єгор, Катречко Ілля), боксу (Фурсов Богдан), художньої гімнастики (Ніколаєвич Олександра).