Режим роботи дошкільних навчальних закладів м. Чугуєва,

підпорядкованих Відділу освіти Чугуївської міської ради

  Назва навчального закладу     Режим роботи ДНЗ (9 годин)        Чергова група (10,5 годин)   
 1  Чугуївський ДНЗ № 1 7.30 – 16.30  7.15 – 17.45
 2  Чугуївський ДНЗ № 3 7.30 – 16.30 7.00-17.30
 3  Чугуївський ДНЗ № 4 7.30 – 16.30 6.50-17.15
 4  Дошкільний підрозділ Чугуївського НВК № 6 7.30 – 16.30  чергової групи немає
 5  Чугуївський ДНЗ № 8 7.30 – 16.30  7.15-17.45
 6  Чугуївський ДНЗ № 12 7.30 – 16.30     7.00-17.30
 7  Чугуївський ДНЗ № 2 7.30-16.30  чергової групи немає

У місті функціонує 9 дошкільних навчальних закладів, 7 – ДНЗ, 2 – НВК, з яких 8 закладів комунальної та 1 заклад державної власності (Міністерство оборони України), які відвідують 1200 дітей.

Велику увагу останніми роками приделяється освіті для дітей з особливими освітніми потребами. З кожним роком в закладах дошкільної освіти  збільшується кількість інклюзивних груп. В цьому році почала функціонувати ще 1 група в Чугуївському ДНЗ (ясла-садку) № 1, яку відвідують дві  дитини з особливими освітніми  потребами. Також в Чугуївському ДНЗ (ясла-садку) №12 комбінованого типу функціонують  дві спеціальні групи, у яких  здобувають дошкільну освіту 32 дитини з порушенням мови та опорно-рухового апарату.  На даний час інклюзивних груп в місті функціонує – 3, дітей в них 7 осіб.

Кожний рік проводиться облік дошкільного населення від 0 до 6 років, за результатами обліку цього року  в місті мешкають 1850 дітей.

Охоплення дошкільною освітою дітей віком від 3 до 6 років, які відвідують ЗДО та перебувають в них на соціально-педагогічному патронаті складає  98%. Охоплення дошкільною освітою  усіма формами  (групи короткотривалого перебування, група дітей дошкільного віку в БДЮТ, група підготовки дітей до школи при ЗОШ) становить 99%,  охоплення дітей 5-річного віку різними формами (ДНЗ, групи СПП, група при ЗОШ № 4) – 100%.

Проблема влаштування дітей в ЗДО залишається в цьому році тільки в ДНЗ № 8 та НВК № 8.

Враховуючи сучасні тенденції у розвитку освіти, великого значення набуває поширення інноваційних процесів у навчальному закладі. Одним із дієвих засобів упровадження  інновацій є участь навчальних закладів у різноманітних освітніх проектах.

Чугуївський ДНЗ (ясла-садок) № 12 комбінованого типу, як заклад, що давно та плідно співпрацює з ЮНІСЕФ та з Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” приймає участь в освітньму проекті “Садочок – простір, дружній до дитини”, має практичний досвід роботи з особливими дітьми. Треніром – консультантом проекту е завідувач закладом Климчук Ірина Петрівна.

Чугуївський  ДНЗ (ясла-садок) №3 став базовим дошкільним навчальним закладом Спільного проект дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Вчимося жити   разом». Проект стосується  розвитку життєвих навичок та надання психологічної і соціальної дітям, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні допомоги.  цього проекту . Завідувач закладу Максименко ірина Анатоліївна – тренір проекту.

В спільному проекті з  Компанією  LEGO Foundation  “Сприяння освіті в дошкільних навчальних закладах засобами конструктора ЛЕГО»  приймає участь Чугуївський ДНЗ (ясла-садок) №8,  а з цього року заклад став повноправним портнером цього проекту. На базі закладу проводяться навчальні семінари для нових учасників проекту.

Керівники двох дошкільних закладів активно працюють членами громадських організацій дошкільників: в регіональній обласній раді завідувачів дошкільних навчальних закладів – Климчук І.П., завідувач Чугуївським ДНЗ №12 комбінованого типу, у Всеукраїнській асоціації працівників дошкільної освіти – Шуліко Олена Олександрівна, завідувач Чугуївським ДНЗ №8.

З метою забезпечення умов для повноцінного розвитку дітей, формування їх життєвої компетентності ДНЗ організовували навчально-виховний процес за пріоритетними напрямками діяльності:

–  фізкультурно-оздоровчий            –   ДНЗ № 12;

–  гуманітарний                                 –   ДНЗ № 1,4, 3, НВК № ;

–  художньо-естетичного напряму  –  ДНЗ № 8;

– еколого-природничий                    –  ДНЗ  № 2, «Веселочка».

У ДНЗ міста систематично ведеться робота з обдарованими дітьми, спрямована на розвиток інтелектуальних, образотворчих, музичних, танцювальних, театральних здібностей через гуртки, що охоплюють 100% дітей старшого дошкільного віку та  організовуються за напрямками:

  • танцювальний (ДНЗ №3, №4, «Веселочка», ДНЗ №12);
  • художнього-театральний (ДНЗ №1, «Веселочка», ДНЗ №8, НВК № 6, ДНЗ №12 );
  • інтелектуальний (ДНЗ №3 №8, НВК № 6);
  • іноземна мова (ДНЗ №1, №3, №8, №12).